Divadelní hra o nejneslavnějším převratu věků – biblické fantasy drama s prvky komedie.
Proč existuje zlo? Proč ho Bůh dopouští? Proč je lež tak lákavá?

Zde je scénář, který není úplně rozepsaný. Videu není moc rozumět:

Na tuto hru jsem opravdu hrdý. Milovníci mytologie a politického marketingu si smlsnou. Hráli jsme to úspěšně dvakrát s různými herci. Doslechl jsem se, že podobné myšlenky (svoboda, satanská logika) jsou ve Ztraceném ráji Johna Miltona. Více o tématu Doug Riggs či video Michael S. Heiser: How Biblical Prophecy is Unclear and Why?

I arcizločince Hitlera můžeme popsat jako dobráka – jako obyčejného kluka, který toužil po lepším světě. Chtěl očistit planetu a zastavit bolševizmus. Mohl by třeba říci:

Po miliardách let dospěla evoluce do současného stavu a vytvořila člověka. Poprvé v dějinách je tu někdo, kdo je schopen řídit evoluci vlastního druhu. Je to příležitost, které můžeme využít a vytvořit nové, ušlechtilé, krásné a zdravé lidstvo. Nebo můžeme rezignovat a způsobit utrpení miliónů nepřizpůsobivých, kteří budou přirozeným výběrem postupně v průběhu generací tak jako tak eliminováni. Je ti lhostejné utrpení nemocných nebo sníš o pokroku? Skutečná změna vyžaduje oběti. Jsi připraven?

Další tvorba Kamila Nešetřila je samostatném webu.