Tvorba webových stránek ve WordPressu (vhodné pro začátečníky, ne‑programátory). Kompletní webové prezentace. Přednáška + vytvořit si vlastní web (podklady s sebou).

Kurz představí WordPress – systém pro tvorbu webových stránek, který je vhodný mj. pro tvorbu jednoduchých i pokročilých prezentačních webů (např. stránky projektu či produktu). Celo­uni­verzitní web i web FUA jsou provozovány právě na WordPressu. Budou probrány jeho výhody, nevýhody a alternativy. V první části kurzu bude probíráno nasazení na webhostingu i bez něj (wordpress.com), nastavení, tvorba obsahu; šablony, doplňky, monitoring (Google Analytics), druhá část kurzu bude věnována konkrétním potřebám účastníků a jejich řešení s pomocí nejen WordPressu. Následně si budou účastníci moci vytvořit vlastní webové stránky s podporou přednáše­jí­cího. Kurz je vhodný zejména pro začátečníky, ne‑programátory.

Osnova

Kdo si chce hned hrát / Tutoriál pro holčičky

Bitnami (lokálně, nyní nikoliv native installer, ale virtual machine) – administrace: http://localhost/wordpress/wp-admin/

S náročnějšími zásahy do WordPressu může pomoci umělá inteligence: CodeWP.

Tip: školení AutoHotkey a RSS

Analýza klíčových slov

Alternativou k Sklik je Google Ads (Plánovač klíčových slov). Více ve videu.

Nebo nejlépe Marketing Miner.

WordPress – obnova existujícího webu

Kurz je určen pro „správce“ již existujících webových stránek ve WordPressu, kteří si nevědí rady s jejich údržbou a rozvojem. Postupně budou probírány weby jednotlivých účastníků (mít web není podmínkou účasti), a tak bude možné na těchto příkladech řešit konkrétní situace jako je nastavení existující šablony, vyhledání nové, zálohování obsahu, revize nastavení hostingu, aktualizace, nové funkce, nový obsah, tipy pro editaci článků; celkový návrh, perspektiva návštěvníka webu a inter­neto­vého vyhledávače atd.

Poznámky

  1. Já generuji citaci Zoterem (do schránky) a vložím ji sem do poznámky.